Дизни Пепелашка Шампон и Гел

Благ и нежен шампон и гел за деца. Со хидратантни својства. Без бои и алкохол. Без алергенски и мириси. Балансиран Ph, нежен за очи. Количина: 250ml
ден 0,00

Благ и нежен шампон и гел за туширање за деца.

Количина: 250ml

Со хидратантни својства.

Без бои и алкохол. Бес алергенски и мириси. Балансиран Ph, нежен за очи.

Не се препорачува за деца под 36 месеци.

Употреба: Нанесете го шампонот и гел на мокра коса и кожа, нежно масирајте и добро исплакете.

Состав: Вода, натриум сулфат, маслинов ацетат, оризов ацетат, глицерин, натриум кокоил хидролизиран протеин со пченица, парфем, екстракт од грозје, екстракт од алое, Polyquaternum -7, натриум хлорид, лимонска киселина, бензил алкохол, дехидрооцетна киселина, калиум сорбат, хидроксипропил гиар хидроксипропил тримониум хлорид.

Земја на потекло: Италија-ЕУ