Мики Шампон и Гел

Благ и нежен шампон и гел за деца. Со хидратантни својства. Без бои и алкохол. Без алергенски и мириси. Балансиран Ph, нежен за очи. Количина: 250ml
ден 0,00

Благ и нежен шампон и гел за туширање за деца.

Количина: 250ml

Со хидратантни својства.

Без бои и алкохол. Без алергенси и мириси. Балансиран Ph, нежен за очи.

Не се препорачува за деца под 36 месеци.

Употреба: Нанесете го шампонот и гел на мокра коса и кожа, нежно масирајте и добро исплакнете.

Состав: Вода, кокамидопропил бетаин, натриум кокоил глутамат, калиум кокоил, оризови амино киселини, лаурил гликозид, глицерил олеат, натриум бензоат, глицерин, натриум цитрат, калиум сорбат, натриум, магнезиум, цинк, пантенол, шеа путер, екстракт од алое, екстракт од ахилеа, екстракт од камилица, екстракт од корен од женшен.

Земја на потекло: Италија-ЕУ