Чоколадно Јајце Frozen 3/1

Млечно чоколадо јајце со изненадување. 3Д играчка во секое јајце. Не содржи глутен, бои и конзерванси. Пакување: 3 чоколадни јајца. Количина: 3x20gr
ден 0,00

Чоколадо јајце со изненадување.

Не содржи: глутен, бои и конзерванси.

Мин. количина на какао 30%

Состав: Шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, сурутка во прав, обрано млеко во прав емулгатор, соја лецитин, арома на ванила, во трагови може да содржи арома на лешник, бадем.

 играчка во секое јајце.

Пакување: 3 чоколадни јајца.

Количина: 3x20gr

ВНИМАНИЕ: ПРОИЗВОДОТ СОДРЖИ СИТНИ ДЕЛОВИ КОИ МОЖАТ ДА СЕ ПРОГОЛТААТ!

СЕ ПРЕПОРАЧУВА: КОРИСТЕЊЕ ПОД НАДЗОР НА ВОЗРАСНИ ЛИЦА!

За деца над 3 години.

Земја на потекло: Италија