APIFIT 2

Апифит 2 мешавина од мед со лопен, темјан и матичен млеч обогатен со витамин Ц, делува на органите за дишење ја ублажува кашлицата и го олеснува искашлувањетo. Пакување: 230 гр
Manufacturer: Medex
ден 0,00

Апифит®2    

Мешавина од мед, дивизма, темјан, матичен млеч и витамини А и Ц

Без конзерванси, вештачки ароми, бои и засладувачи

Додаток на прехраната

Нето: 230 г.

Состав:мед 91%, гликоза, течен екстракт од дивизма 3%, витамин Ц, етерично масло од анис, етерично масло од темјан 0,02%, вода, матичен млеч 1% и витамин А (retinilpalmitat).

Витамин Ц има улога во работата на имунолошкиот систем.

Витамин А придонесува за одржување на здрави слузници.

Содржина

На препорачан дневен внес (6 лажици=30 г.)

Витамин Ц

24 мг                 30%ПДВ*

Витамин А

240 μг                30%ПДВ*

10-ХДА

0,9 мг

*ПДВ=препорачан дневен внес

Упатство за употреба: Препорачан дневен внес е 6 лажици. Земете по 2 лажици 3 пати на ден.

Напомена: Препорачаните дневни количини не смеат да се пречекорат. Додатокот на прехраната не е надомасток или замена за балансирана исхрана. Да се чува вон дофат на мали деца!

Внимание: На лицата алергични на матичен млеч не препорачуваме употреба. Поради состојките од природно потекло може да дојде до мали отстапувања во составот и изгледот на производот.

Чување: Да се чува на темно и суво место на собна температура до 25Ц

Рок на употреба: втиснат на амбалажата.

Категоризација во АХВ: бр. 17-3318/4