Looney Tunes Лижавчиња

Looney Tunes лижавчиња со мастика. Пакување: 13г.
ден 0,00

Looney Tunes лижавчиња со мастика

Пакување: 13г 

Состав: шеќер, гликозен сируп, основа за мастика, киселини: лимонска киселина, декстроза, аромати, стабилизатор: глицерол, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: сорбитолен сируп, киселина: јаболкова киселина. Концентрат од зеленчук: црна рибизла, морков, киселински регулатор: натриев цитрат, антиоксиданти: BHA, бои: E100, E120, E150d, E162.

Не се препорачува за деца под 3 години.