Том & Џери Пенасти Лижавчиња

Пенасти лижавчиња Том & Џери. Пакување:45г.
ден 0,00

Том & Џери Пенасти лижавчиња

Пакување: 45г.

Состав: шеќер, гликозен сируп, вода, декстроза, згуснувачи: желатин, арапска гума, пченкарно нишесте.Регулатор на киселост: крем од тартар, аромати, бои (Е171,Е129*,Е133,Е110*,Е102*) алергени: производот може да содржи соја, млеко и млечни продукти. Внимание Не се препорачува за деца под 3 години. Да се чува на суво и ладно место.