Medex

Medex d.o.o. со своите производи е движечка сила во светот во развојот на производи на база на пчелни производи, лековити билки и екстракти.

Нашата палета на производи е огромна, така што секој може да се најде нешто. Вклучува многу видови на мед, додатоци на храна, природна козметика и многу повеќе.

View as Grid List
Sort by
Display per page

PROPOLIS ORAL

Прполис Орал во алкохолен раствор. Природен пчелен производ за нега и заштита на устата и слузницата во усната шуплина, со распрскувач за директна апликација Количина: 30ml
ден 0,00

MULTIVITAMIN JUNIOR

Мултивитамин Јуниор сируп за деца со витамин А, Ц, Д, Б6, Б12, ниацин, тиамин, рибофлавин, пантотенска киселина и мед. Без конзерванси, вештачки ароми, бои и засладувачи. Количина: 150ml
ден 0,00

PROPOLIS KAPKI

Прополис капки во алкохолен раствор кој ги спечува воспаленијата на слузокожата во усната шуплина, десни-непца, грло, го лечат херпесот на устата и ги лечат површинските рани и гребнатинки. Пакување: 15 мл.
ден 0,00

OMEGA 3 JUNIOR

ОМЕГА 3 Јуниор сируп за деца обогатен со рибино масло, мед, витамини А, Б12, Ц, Д и Е како и фолна киселина кои имаат важна улога во развојот на детскиот мозок, коските, р’скавиците, нервниот систем и вид. Ја подобрува концентрацијата и психомоторната способност. Ја намалува појавата на хиперактивност и агресија. Го олеснува напорот при учење. Количина: 140ml
ден 0,00

PROPOLIS KAPKI NA VODENA OSNOVA

Прополис капки во безалкохолен раствор се препорачуваат во случај на херпес, лесни изгореници, ранички и гребнатинки, воспаление во усната шуплина, десни и чир на желудник. Пакување: 15 мл.
ден 0,00

HIDROLIZIRAN KOLAGEN VO PRAV

Хидролизиран Колаген во прав За убавина и за здравје на секоја жена. Го успорува стареењето на кожата и создавањето на бори. Ја подобрува влажноста и еластичноста на кожата. Го зголемува сјајот и цврстината на косата. Го подобрува растењето на ноктите. Многу клинички студии го потврдуваат позитивниот ефект во случај на остеоартритис затоа што ефикасно ги намалува болките Ја подобрува еластичноста на зглобовите. Количина: 150gr
ден 0,00

PROPOLIS ORAL JUNIOR

Прополис Јуниор Орал распрскувач со апликатор на водена основа, 10% екстракс на прополис во воден раствор + ниацин. Без конзерванси, вештачки бои, ароми и засладувачи Пакување: 30ml
ден 0,00

REDAPIN SIRUP OD CVEKLO

Редапин сирупот е обогатен со сок од цвекло со мед, млеч, прополис, и витамини А, Ц и Е. Претставува природен извор на антиоксиданси, го зајакнува телото и ја подобрува крвната слика. Помага при анемија. Исто така е корисен кај деца кои немаат апетит и се изнемоштени, при опоравување. По болести и хемотерапијата. Во период кога не се чувствувате добро, при големи психички и физички напори, во текот на развој и раст кај деца, ако сте пушач, за време на периоди на стрес, при несоодветна исхрана ако јадете недоволно доволно овошје и зеленчук. Ја јакне издржливоста на целото семејство, кој е богат со хранливи и заштитни материи. Количина: 200ml
ден 0,00