Medex

Medex d.o.o. со своите производи е движечка сила во светот во развојот на производи на база на пчелни производи, лековити билки и екстракти.

Нашата палета на производи е огромна, така што секој може да се најде нешто. Вклучува многу видови на мед, додатоци на храна, природна козметика и многу повеќе.

View as Grid List
Sort by
Display per page

DIETHON MED

ДИЕТОН МЕД Сорбитол и фруктоза во мед е на ниско-енергетски производ за општата јакнење на организмот, особено за дијабетичари. Без конзерванс, арома и бои. Нето: 450г.
ден 0,00

KOLAGEN FLEX

Kолаген Flex, додаток исхрана кој содржи посебна форма на колаген и витамин Ц во прав, кој има улога во формирањето на колагенот, за нормална функција на 'рскавицата и коските. Поминете ја зимата во задоволство, а не со болки во зглобовитe! Количина: 140gr
ден 0,00

LIPOSTOP KAPSULI

Липостоп капсули со неопунтија, без додаток на шеќер, конзерванс, арома и боја. 100% природен производ за врзување и излачување на маснотиите, добиен од кактусот Opuntia ficus indica. Липостоп капсулите со неопунтија се наменети за сите кои сакаат да ја намалат апсорпцијата на маснотии во организмот: - за лица со зголемен холестерол - за регулирање на телесната тежина - при земање храна богата со масти , кај ”касни и обилни вечери” Како делува Липостоп капсулите: - ги врзува и излачува маснотиите - го регулира нивото на шеќер во организмот - поради големото количество на влакна постепено го намалува апетитот. Пакување: 30 капсули
ден 0,00

STRESS KONTROL KAPSULI

СТРЕС КОНТРОЛ Капсули со корен од артичокa (Rhodiolo roseo). За помош при совладување на стресот. Дополнување на прехраната. Без додаток на шеќер, конзерванс, бои и ароми. Нето: 10.6 г е (30 капсули по 353.5 мг)
ден 0,00