Medex

Medex d.o.o. со своите производи е движечка сила во светот во развојот на производи на база на пчелни производи, лековити билки и екстракти.

Нашата палета на производи е огромна, така што секој може да се најде нешто. Вклучува многу видови на мед, додатоци на храна, природна козметика и многу повеќе.

View as Grid List
Sort by
Display per page
Filter by price
Under ден 25,00

APISIRUP

Аписируп Мед со слез, мајчина душица и прополис, ги ублажува болестите на органите за дишење. Го убрзува искашлувањето, го олеснува кашлањето и зарипнатоста настаната од настинка.
ден 0,00

GELEE ROYALE JUNIOR

Желе Ројал ЈУНИОР Наменет е за деца постари од 3 години. Не содржи вештачки ароми, бои и конзерванси,ја зајакнува природната отпорност на децата. Желе Ројал ЈУНИОР, пред се е природна, сигурна и ефикасна помош во превентивната заштита на децата, за време на сезонските болести.
ден 0,00

BIO GELEE ROYALE FORTE

1500 мг чист матичен млеч Намена За јакнење на одбамбените сили и за виталност на организмот Состав: вода, сируп од агава, свеж матичен млеч, витамин Ц (сок од ацерола во прав) етерично масло од лимон, *од еколошко производство
ден 0,00

GELEE ROYALE KAPSULI

Gelee Royal Капсули со матичен млеч, содржат 350 гр. матичен млеч во капсула. Најголема концентрација на матичен млеч во капсула на пазарот. Ја зголемува концентрацијата при напорна и одговорна умствена работа и при интензивно учење. Една капсула содржи 32% лиофилизиран матичен млеч и претставува целосна дневна доза. Има високо антиоксидтивно својство и е 100% природен. Без додатоци на шеќер, конзерванси, ароми и бои.
ден 0,00

GELEE ROYALE SUPER

Желе ројал ампули со матичен млеч во раствор на сорбитол ја подобруваат општата состојба и ја зголемуваат отпорноста на организмот. Ја одржуваат виталноста, ја јакнат и потикнуваат психофизичката активност. Пакување: 10Х9мл.
ден 0,00

APIKOMPLEKS MED

Апикомплекс мед со цветен прав,матичен млеч и прополис, обогатен со витамин Б2, Ги зајакнува одбрамбените способности на организмот за време на грип и настинка. Пакување: 250 гр.
ден 0,00

APIFIT 2

Апифит 2 мешавина од мед со лопен, темјан и матичен млеч обогатен со витамин Ц, делува на органите за дишење ја ублажува кашлицата и го олеснува искашлувањетo. Пакување: 230 гр
ден 0,00

PROPOLIS SPREJ

Прополис спреј го спречува и ублажува воспалението на слузокожата во усната шуплина, десни, грло и ткивото околу забите и пријатно освежува. Се користи и за надворешна употреба за лечење на рани и гребнатини. Пакување: 30 мл.
ден 0,00