PROPOLIS SPREJ

Прополис спреј го спречува и ублажува воспалението на слузокожата во усната шуплина, десни, грло и ткивото околу забите и пријатно освежува. Се користи и за надворешна употреба за лечење на рани и гребнатини. Пакување: 30 мл.
Manufacturer: Medex
ден 0,00

ПРОПОЛИС спреј

Природен пчелен производ за нега и заштита на устата и слузницата во усната шуплина

Нето: 30 ml е

Eкстрат од прополис 7% во алкохолен раствор + ниацин

Состав : етанол, емулгатор, глицерол, вода, алкохолен екстракт од прополис 10%, мед, ниацин 2,4мг, природна арома, масло од еукалиптус, содржи 54% алкохол

УПОТРЕБА: Прополис спреј се нанесува во уста 8 пати дневно. Аромата убаво ја освежува устата и здивот.

Внимание: На лицата кои се алергични на прополис не им препорачуваме употреба.Доколку дојде до знаци на преосетливост престанете со употреба на производот.

Производот содржи етанол, па затоа не се препорачува на деца, трудници и доилки.

Напомена: Препорачаните дневни количини не смеат да се пречекорат. Додатокот на прехраната не е надомасток или замена за балансирана исхрана.

Да се чува вон дофат на мали деца!

Чување: Производот да се чува на темно и на собна температура.

Датум на производство: втиснат на амбалажата

Рок на употреба 5 год од отворање.

 

Категоризација во АХВ: бр. 17-698/2 од 06.02.2012